Sportovní klub gymnázia Karla Sladkovského - SKGKS

Logo

Novinky

1.9.2014
Milí studenti, podobně jako minulý školní rok i letos bude Školní sportovní klub pořádat různé akce, kurzy apod. Můžete se stát novými či staronovými členy...

Lyžařský kurz Rakousko 2019 

Kurz je především určen pro studenty 5.E (tř. prof. Vendula Gazdová), 5.F (tř. prof. Petra Kotková) a 1.A (tř. prof. Markéta Rohanová)

Datum: 17. - 22. 3. 2019 (ne – pá). Předpoklad návratu je v pátek 22.3. kolem 22.00 hod., v případě dopravního zdržení v sobotu 23.3. 2019 v brzkých ranních hodinách. Cesta tam, je přes den - spaní a pak lyžování na 2. den.

Místo: Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn - Rakousko – Salcbursko/Tyrolsko

Ubytování: Stylový Gasthof Unterwirt nebo vedlejší penzionek Quehenberger (dle potřeb majitelů) v městečku Maishofen – ubytování je ve 2 - 7 lůžkových pokojích, sociální zařízení společné na chodbě.

Cena:

8290 Kč - roč. 2000 a mladší

Cena zahrnuje: ubytování s polopenzí, dopravu na místo a zpět + do střediska, 5-ti denní skipas pro oblast Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn, instruktory lyžování (pedagogy), cestovní pojištění včetně storna, základní služby delegáta a pojištění CK proti úpadku

Cestovní pojištění: je součástí ceny. Kdo se chce přesto pojistit navíc (má svou osvědčenou pojištovnu), sjedná si cestovní pojišťění sám, je to na něm.

Doporučujeme, aby vlastní pojistka zahrnovala pojištění rizik souvisejících se sportovními aktivitami (lyžování, snowboarding atd.), s minimální pojistnou částku 1,5 mil – 2 mil. Kč

Vzhledem k náročnosti akce a personálním možnostem školy budeme vypravovat 1 autobus (současný rekord je 71 dětí), ale budu rád za menší množství!

Přihláška na kurz: prosíme rodiče (zákoné zástupce), aby děti přihlašovali již ZÁVAZNĚ nejpozději do 15.10. 2018 na e-mail sk@gykas.cz

Do e-mailu UVEĎTE:

1. Jméno studenta

2. Na čem bude jezdit - lyže nebo snowboard

3. Ohodnoťte orientačně výkonost známkou: 1 - výborný (bez problémů - všechny terény), 2 - pokročilý (ovládá oblouky a brždění ve středně těžkém terénu), 3 - průměrný (ovládá lyže v lehčím terénu, v těžším má problémy) 4 - falešný začátečník (zvládá sjet střední a lehčí terén, ale nemá lyže plně pod kontrolou, bojí se), 5 - nepoznamenaný začátečník (neví co to je sníh).

Upozorňujeme, že tato přihláška je již ZÁVAZNÁ a potrvrzujete tak, že jste byli seznámeni se všemi pravidly a náležitostmi týkajících se kurzu!!!

Způsob platby: upozorňujeme, že sportovní klub je vázán cestovní smlouvou s CK, ve které se zavazuje plnit termíny splátek. Platby proběhnou ve dvou splátkách.

ročník 2000 a mladší

1. splátka: 4000 Kč nejpozději do 31.10. 2018 na bankovní účet 2400067414 / 2010
2. splátka: 4290 Kč nejpozději do 31.1. 2019 na bankovní účet 2400067414 / 2010

VARIABILNÍ SYMBOLY

Odjezd: 17.3. 2019, 10.00 hodin, U Nákladového nádraží https://mapy.cz/s/2rjU3

Příjezd: pátek 22.3. 2019 v nočních hodinách - U Nákladového nádraží https://mapy.cz/s/2rjU3 (cca 22.00), v případě zdržení v sobotu 23.3. 2019 v brzkých ranních hodinách. Prosíme rodiče, aby si zajistili vyzvednutí svého dítěte.

Nutné formuláře: bezinfekčnost, chování a bezpečnost (pdf verze)bezinfekčnost a chování (Word verze). Velmi důležitá věc!!! Stačí přinést v den odjezdu.

seřízení vázání.pdfseřízení vázání (Word verze).doc. V případě snowboardu rodiče potvrzují jeho technickou způsobilost. Pokud půjdete do servisu nechte potvrdit tam, v opačném případě potvrzují podpisem rodiče. Velmi důležitá věc!!! Stačí přinést v den odjezdu.

Pro děti, které nemají takové zkušenosti o pravidlech pohybu na sjezdovkách uvádíme tzv. Bílý kodex - základní lyžařské desatero o chování na sjezdovkách. Pozor na to, že na rozdíl od ČR, má Rakousko zákon o horách a závažná jednání lyžařů mohou být považována jako trestný čin.

Vybavení: pro lepší orientaci při balení uvádíme seznam potřebných a doporučených věcí seznam (Word verze)seznam (pdf verze).

Nevybavujte prosím děti nadměrným množství jídla (jen na cestu) nebo balíky vod. Jednak má autobus omezenou tonáž (stále jsou namátkové kontroly hmotnosti na hranicích) a jednak základní potraviny jsou již dnes v Rakousku cenově srovnatelné s ČR, balená voda je mnohdy levnější. Obchod je hned naproti našemu ubytování.

Lyžařské středisko: atraktivní lyžařská aréna zvaná skicircus Saalbach - Hinterglemm se rozkládá v Kitzbühelských Alpách, ve spolkových zemích Salcbursko a Tyrolsko.

Lyžuje se v nadmořských výškách 1800 - 2000 m. Většina, z 277 km sjezdovek, je kvalitně upravována a v případě potřeby uměle zasněžována pomocí 1000 sněžných děl. Lyžaři tuto oblast rádi vyhledávají z důvodu pěkných tratí, jak pro rekreační lyžaře, tak pro experty. V areálu jsou tratě kde se pořádají závody SP a MS.

Sníh a počasí: aktuální podmínky v Saalbachu najdete zde. Tady naleznete veškeré zpravodajství o počasí a jeho prognóze.

 

V případě dalších dotazů mne můžete kontaktovat na e-mail kedar7@seznam.cz


© 2011 - Webdesign, webmaster: Pavel Čech