Sportovní klub gymnázia Karla Sladkovského - SKGKS

Logo

Novinky

1.9.2014
Milí studenti, podobně jako minulý školní rok i letos bude Školní sportovní klub pořádat různé akce, kurzy apod. Můžete se stát novými či staronovými členy...

Sázava 2018 

řeka Sázava po trase Čerčany - Sázava - Týnec - Pikovice

Termín: 25.- 27. června 2018

Cena: 1000 Kč v ceně zahrnuta – doprava vlakem, půjčení lodí, pádel, vest, barelů, poplatky za kempy a tábořiště, instruktoři

Zálohu (je zároveň přihlášením na kurz) ve výši 500,- Kč prosím posílejte do 8.6.2018! převodem na účet Sportovního klubu 2400067414/2010 a použijte následující VARIABILNÍ SYMBOLY

Doplatek 500,- Kč bude vybírán v hotovosti v kabinetě TV nejpozději do 20.6.2018!

V ceně není zahrnuto stravování, které si každý zajišťuje sám v podobě vaření nebo restaurací.

Informační schůzka ohledně vodáckého kurzu proběhne v pondělí 18.6. v posilovně po šesté vyučovací hodině. 

Přihlášeni jsou pouze ti, kdo se do uvedeného termínu zaplatí zálohu!!!

 

Přineste vyplněné: bezinfekčnost, chování a bezpečnost (pdf verze)bezinfekčnost a chování (MS Word verze). Velmi důležitá věc!!! Stačí přinést vyplněné a podepsané v den odjezdu.

Vybavení a co vůbec s sebou?

Jelikož táboříme v přírodních podmínkách, je nutné se vybavit sportovním oblečením, stanem (do skupin, dle velikosti stanu), spacákem a nějakou podložkou na spaní (karimatka apod.). Počítat nutno s chladným i deštivým počasím, doporučena je pláštěnka nebo nepromokavá bunda. Večer bývá u vody chladno, tedy pamatujte i na teplé oblečení.

Další: hygienické potřeby, pružné obinadlo, náplast, osobní léky, gumičku na brýle (pokud bez nich do lodě nemůžete), hodí se baterka - čelovka, …

Kdo si chce sám vařit, veme si sebou i vařič a další k tomu potřebnou výbavu. Nůž zavírací či s ochranným obalem doporučuji všem.

Kytara a další hudební nástroje, pokud na ně umíte hrát, jsou vítány.

Vaše věci (zavazadla) bude převážet doprovodné vozidlo. Do lodi si sebou berete jen svačinu, pití, náhradní oblečení, a popř. peníze.

Co do lodi?

Pitný režim, hlavně v teplém počasí, je velmi důležitý. Každý by měl v lodi mít alespoň 0,75 litru nápoje (samozřejmě nealkoholického) na den.

K dispozici budeme mít plovací vestu, která je v ceně. Krom ní si na sebe vemete podle počasí buď  plavky (či jíné oblečení do vody), nebo i teplejší oblečení, spíše přiléhavé (sportovní spodní prádlo typu moira, teddy, merino, apod.). Volné a plandavé oblečení je nevhodné, při namočení, či dokonce zaplavání, překáží v pohybu a mohlo by ohrozit vaši bezpečnost. Počítejte s tím, že do lodě musíte mít jiné oblečení, než na večer, neboť v tom mokrém z vody, by vám byla ukrutánská zima!

Nezapomeňte na ochranu před sluncem. Rozhodně přibalte krém s ochranným faktorem, čepici proti slunci nebo šátek.

Obuv do lodě je zásadní pro vaši bezpečnost. Počítejte s tím, že budete chodit vodou a obuv se namočí. Dno řeky je kluzké a kamenité. Navíc, když zaplavete, nevhodnou obuv okamžitě ztratíte. Ideální je tedy pevná a sportovní obuv. Osvědčila se obyčejná látková teniska od Vietnamců, která je levná, dá se pevně utáhnout a nevadí jí namočení. Další možností je speciální neoprenová obuv pro vodáky.

Rozhodně neschvalujeme sandálky, pantofle a jiné botky na vycházku po pláži apod.! Okamžitě vám uplavou, nebo se utopí.

Pohyb v řece bez obuvi je rizikový a nebezpečný, proto na loď nebudeme moci pustit nikoho v nevhodné obuvi nebo zcela bez ní! BOSÁ NOHA V LODI NEEXISTUJE!!!


© 2011 - Webdesign, webmaster: Pavel Čech